Amerika'da Doğum

Amerika’da Doğum

Amerika fırsatlar ülkesi olarak bilinir. Günümüzde aileler de bebeklerinin Amerika’nın sunduğu fırsatlardan yararlanabilmesi için doğumlarını Amerika’da gerçekleştiriyorlar. Dünyanın diğer ucunda, yabancı? bir ülke de doğum yapmak fikri ilk başta biraz ürkütücü gelse de bu alanda hizmet sunan kurumsal firmaların yardımıyla bu süreç sandığınızdan da kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Amerika’da doğum başta olmak üzere birçok farklı sağlık alanında hizmet sunan Yeni Bir Hayat kurucusu Şevki Akaydın Amerika’da doğumun bebeğe sağladıklarını, süreci ve sundukları hizmetleri şöyle anlatıyor.

Neden Amerika’da Doğum?

Şüphesiz ilk neden olarak Amerikan topraklarında dünyaya gelen her bebeğin anında Amerikan vatandaşı olması ve bu hakkının tüm ömrü boyunca sürmesi geliyor. Böylece dilediği zaman Amerika’ya yerleşebiliyor, ileride eşi ve çocuklarına Amerikan vatandaşlığı alabiliyor. Ayrıca 21 yaşına geldiğinde kendi anne ve babası için de greencard başvurusu yapma ayrıcalığına sahip oluyor.

Amerika’da doğumun avantajlar?

 

Sadece pasaport sahibi olmak ve vizesiz seyahat etmekle sınırlı değil elbette. Orada dünyaya gelen bebekler temel eğitimlerini Amerikan okullarında ücretsiz olarak yapabiliyorlar. Ayrıca Amerikan üniversitelerinden diğer Amerikalı öğrenciler gibi yabancı? öğrencilere kıyasla oldukça düşük harç ücretleri ödeyerek eğitim alma hakları da mevcut.

Eğitim konusunda Türkiye içinde de özel ayrıcalıkları oluyor bu şanslı bebeklerin. Belirli özel okullar Amerika’da dünyaya gelen çocukları SBS sınavına almadan kabul ediyorlar. Böylece çocuklar sınav ve dershane çıkmazı içinde bir öğrencilik geçirmek zorunda kalmıyorlar. Ayrıca Türk üniversiteleri de bu öğrencileri yabancı öğrenci sınav ile kabul ediyorlar. Bu sınav normal üniversite sınavına göre oldukça kolay.

Son olarak erkek çocukların askerlik konusunda da muaf olma hakları mevcut. Görüldüğü gibi Amerika’da doğum yapmak için birçok neden var.

 

 

Amerika’da doğum süreci nasıl ilerliyor?

Yeni Bir Hayat olarak bizimle hizmet alan ailelere hamileliklerinin ilk aylarından itibaren yardımcı oluyoruz. Öncelikle ailelerin Amerikan vizelerini almalarını istiyoruz. Sonrasında Amerika’ya gidecekleri mevsime, ingilizce bilgilerine, Türk veya Amerikalı doktor tercihlerine göre doğum için eyalet, şehir ve hastane seçimini gerçekleştiriyoruz. Kış mevsiminde soğuk olan kuzey eyaletlerinden uzak durmaya çalışıyoruz. Genel de ailelerimiz California, Florida gibi sıcak eyaletleri tercih ediyorlar. Dilerlerse Hawaii’de dahi doğum hizmeti sunmaktayız.

Bazı şehirlerde Türk doğum uzmanı doktorlarımız var. Özellikle Türk doktor isteyen anne adaylarımızı bu şehirlerimize yönlendirmekteyiz. Ancak anne adaylarımız hiç ingilizce bilmeseler bile bu bir sorun teşkil etmiyor zira gidecekleri şehirler de Türk rehberlerimiz kendilerine eşlik ediyorlar.

Amerika’da Doğum – http://www.yenibirhayat.com.tr/amerikada-dogum

Amerika’da doğumun avantajları – http://www.yenibirhayat.com.tr/amerikada-dogum-yapmanin-avantajlari

Yeni Bir Hayat – http://www.yenibirhayat.com.tr/

Amerika’da doğum ücreti – http://www.yenibirhayat.com.tr/amerikada-dogum-maliyeti


Bu yazıyı paylaş
Share on Facebook Tweet about this on Twitter Share on Tumblr Pin on Pinterest Share on Google+ Print this page Email this to someone


Bir Cevap Yazın

Yorum

Adınız*

Epostanız*
 

İnternet Sitesi

Güvenlik Kodu :